چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 
مدیر بندرامیرآباد عملکرد شش ماهه این بندر را تشریح کرد:

ثبت بیش از 2 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا / افزایش 6 برابری حجم عملیات ریلی / افزایش واردات کالاهای اساسی

توسعه صادرات ، بندرامیرآباد ،  رشد تخلیه و بارگیری کالا ، ثبت بیش از 2 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری واردات و صادرات کالاهای اساسی افزایش پیدا کرده است گفت برای نخستین بار حجم تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در نیمه نخست سال با افزایش چشمگیری ، از مرز 2 میلیون تن گذشت.

به گزارش روابط عمومی بندرامیرآباد ؛ سیاوش رضوانی با اشاره به اینکه میزان تخلیه و بارگیری کالا در شش ماهه اول سال جاری در بندرامیرآباد 2 میلیون و 25 هزار تن بوده است گفت « برای نخستین بار است که این بندر در این بازه زمانی ، این میزان حجم از تخلیه و بارگیری کالا را با رشد 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه می کند.»

وی 25 کیلومتر شبکه ریلی داخلی بندرامیرآباد و اتصال آن به شبکه سراسری راه آهن را از مزایای ویژه این بندر توصیف و بیان کرد در شش ماهه نخست امسال حمل ریلی نیز با ورود 388 واگن ، از رشد 6 برابری نسبت به همین مدت در سال گذشته برخوردار بوده است.

مدیر بندرامیرآباد همچنین افزود حجم تخلیه غلات و روغن خوراکی به عنوان بخش عمده ای از کالاهای اساسی را یک میلیون و 470 هزار تن برشمرد که در مقایسه با  یک میلیون و 234 هزار تن پارسال 19 درصد رشد داشته است.

رضوانی با بیان اینکه در ماههای اخیر با برنامه ریزی صورت گرفته رشد رویه گمرکی صادرات از واردات پیشی گرفته است اضافه کرد رشد صادرات در شش ماه گذشته 79 درصد و رشد واردات 17 درصد بوده است.

این مقام مسئول کشتی های ورودی به بندرامیرآباد را نیز 490 فروند عنوان کرد که در مقایسه با 377 فروند سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

صادرات

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۴۸۴
کد خبر : ۴۸,۰۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید